Українські вечорниці

Українські вечорниці починаємо в цей час!

Хай веселий сміх іскриться в серці кожного із нас!

Хай дзвінке вкраїнське слово пружно рветься в небеса!

Наша пісня пречудова хай ніколи не згаса!

Таким закликом розпочалися вечорниці у Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна».

3 давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Вечорниці – одна з форм осінньо-зимових вечірніх розваг молоді, що відбувались у хаті. Студенти нашого навчального закладу взялися відтворити цю давню традицію і запросили всіх на святкові вечорниці «Ой, Андрію, даруй нам надію». У сценічно-обрядовій дії студенти співали, жартували, танцювали, хлопці розповідали небилиці, а дівчата ворожили. Надзвичайно весело пройшов обряд «кусання Калити». Калита під стелею – це символ Сонця й Бога-Предка, Бога шлюбу; мак у коржі – символ зірок у небі, дітей Сонця, а ще багатства та достатку. Хто не зміг вкусити калиту – того радісно змастили сажею та водою – всеочищаючими символами. А завершилися вечорниці, як і годиться, пригощанням усіх варениками та млинцями.

Вечорниці в «Україні» відбулися! Традиції славного українського народу живуть у серці кожного студента та працівника Університету «Україна»!