Семінар «Особливості розвитку соціальної роботи в Україні на сучасному етапі»

За ініціативи Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини вищого навчального закладу «Університет «Україна» 17 травня 2017 року відбувся освітній форум із міжнародною участю «Молодь як ресурс модернізаційної стратегії держави».

У рамках форуму проводився семінар «Особливості розвитку соціальної роботи в Україні на сучасному етапі» на базі Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Ініціаторами та організаторами заходу виступили Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна», департамент соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Миколаївський обласний центр зайнятості, Громадська організація «Миколаївський обласний осередок ГО «Ліга соціальних працівників України», обласна громадська організація волонтерів.

На семінарі були присутні представники вищих навчальних закладів, центрів зайнятості, установ соціальної сфери, громадських організацій, засобів масової інформації. За структурою він передбачав пленарну частину та роботу в секціях, на яких обговорювалось головне питання – якість підготовки соціальних працівників для роботи в закладах та установах соціальної сфери.

Під час пленарного засідання піднімались питання існування центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в системі надання соціальних послуг населенню; зайнятості як запоруки матеріального достатку населення; наближення соціальних послуг до населення: адресність та доступність; ролі волонтерства у соціальному розвитку суспільства тощо.

Робота в секціях складалась із таких напрямків: єдина технологія надання соціальних послуг центрами зайнятості; соціальна підтримка сімей, які потрапили у складні життєві обставини, у спроможних громадах; волонтерська діяльність як умова розвитку молоді. Волонтерство у сфері надання соціальних послуг; роль соціального працівника у впровадженні стандартів надання соціальних послуг.

За підсумками роботи учасниками секцій внесені пропозиції щодо покращення якості підготовки соціальних працівників для роботи в закладах та установах соціальної сфери.