Міжнародна науково-практична конференція у Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини Університету «Україна»

Реалізовуючи мету діяльності Університету «Україна» – створення й організація системи підготовки та перепідготовки фахівців у галузі ринкової економіки, сфери соціально-правового забезпечення фінансово-господарської діяльності підприємств і установ, насамперед, із числа людей із інвалідністю, дітей-сиріт, малозабезпечених та осіб, які постраждали внаслідок локальних конфліктів, воєн і надзвичайних ситуацій, у Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини проводилася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології розвитку людини в інтегрованому суспільстві», співорганізаторами якої виступили Національна академія педагогічних наук України, Краківський технологічний університет ім. Тадеуша Костюшко (Польща), Гентський університет (Бельгія), Академія міжнародного співробітництва з креативної педагогіки, Миколаївська обласна організація Товариства «Знання» України.

Усіх присутніх привітала директор інституту Вдовиченко Раїса Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри менеджменту, Заслужений працівник освіти України. У своїй доповіді Раїса Петрівна наголосила на тому, що вища освіта має базуватися на наукових дослідженнях, інноваціях та розвитку креативності всіх учасників освітнього процесу.

У рамках конференції, за головуванням заступника директора з наукової роботи та міжнародної діяльності, кандидата педагогічних наук, професора, голови Миколаївської районної організації Товариства «Знання» України, Заслуженого працівника освіти України Мельніченка Валерія Володимировича, було проведено пленарне засідання за участю директора та заступника директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації, начальників районних відділів освіти Миколаївської області, директорів загальноосвітніх навчальних закладів, провідних науковців Миколаївської області та України в цілому.

Про реалізацію функцій концепції «Нової української школи» на теренах Миколаївської області усіх присутніх у своїй доповіді ознайомила директор департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації, кандидат педагогічних наук, доцент Веліховська Алла Борисівна.

Жваве обговорення та низку запитань викликали виступи Катаріни Хайн, вчителя англійської мови, історії та фізики Кропської загальноосвітньої школи землі Шлизвінг-Гольштайн, Німеччина, про особливості освітньої системи Німеччини та Оксани Келлі, учителя-методиста управління освіти м. Гранд Фокс штату Північна Дакота, США, про роботу з обдарованими дітьми у школах США.

Свою відеодоповідь про особливості розвитку глобалізації та її вплив на національну і соціальну політику надіслав Гарі Літ, професор Наньянського технологічного університету, директор та консультант компанії GL Training & Consultancy. Також він привітав усіх присутніх із початком роботи конференції та висловив сподівання на успішне вирішення поставлених у роботі секцій проблемних питань.

Змістовна доповідь про проблему лідерства в освітньому середовищі заступника директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Каськової Ганни Леонідівни супроводжувалась яскравою узагальненою презентацією.

Про роль вітчизняної журналістики у формуванні громадської думки на сучасному етапі розвитку України доповідав Олександр Топчій, Заслужений журналіст України, доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційних технологій Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна».

У роботі конференції були розглянуті актуальні питання, що потребують вирішення не тільки на рівні окремого освітнього закладу, а й держави в цілому. В країні має бути створена відкрита освітня система, де поєднуються конкуренція з партнерством, надається перевага тісній співпраці у розширенні спектру напрямів навчання, розвитку освіти упродовж життя, яка використовує такі інструменти, як гнучкі освітні траєкторії, навчання на робочому місці, визнання набутих знань, навичок та компетенцій (незалежно від того, чи отримані вони шляхом традиційного навчання чи неформальної освіти), подальшому розвитку мобільності випускників.

 

Прес-центр Миколаївського

міжрегіонального інституту розвитку людини

ВНЗ «Університет «Україна»