Зустріч студентів Університету «Україна» із професором із Сінгапуру

26 квітня 2016 р. у Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна» відбулася відкрита лекція Гарі Літа, професора Наньянського Технологічного Університету, директора та консультанта компанії GL Training & Consultancy, яка працює у сфері бізнес-інвестування та консалтингу Східної Азії й Австралії на тему «Від країни третього світу до країни-лідера: Глобалізація і Історія трансформаційного зростання».

Гарі Літ приїздить в Україну щороку, однак до Миколаєва завітав уперше. З першим візитом до міста корабелів гостя привітала директор Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна» Вдовиченко Р.П. На згадку про наше місто Гарі Літу подаровано книгу нашого краєзнавця Юрія Крючкова «Старый Николаев».

Керуючи великою компанією, Гарі Літа «переповнює бажання викладати та ділитися своїми знаннями». Сам Гарі свої виступи перед аудиторією називає «гостьовими лекціями». Його дослідницькі інтереси охоплюють сферу глобалізації та її вплив на національну і соціальну політику. На прикладі маленького міста Сінгапуру, який не мав ніяких природних ресурсів, страждав від масового безробіття, низького рівня освіти і соціальних проблем, лектор показав можливості швидкого росту економіки за допомогою державної інтервенції, розкрив економічні та політичні особливості розвитку Китаю, його вплив на Східну Азію і навіть на весь світ у цілому. Порівнюючи Сінгапур – маленьке місто, столицю та країну в одному цілому – з найбільшими розвиненими країнами світу, лектор щоразу наголошував на тому, що його країна стала такою лише за п’ятдесят років. Порівняно невеликий період в історії людства, однак їм це вдалося завдяки політиці їх прем’єр-міністра Лі Куан Ю. Звичайно, для Миколаєва та України в цілому те, що врятувало Сінгапур, навряд чи підійде. Але, що «заважає нам, українцям, взяти найкращі моменти економічних систем розвитку з різних країн, зафіксувати та створити неповторну програму розвитку економіки України?» (Гарі Літ). Подорожуючи Україною, знайомлячись із нашими природними багатствами, Гарі Літ звертає увагу на можливості розвитку туристичної сфери, експорту товарів національного виробництва тощо.

Викладачі, студенти та запрошені гості з інших вищих навчальних закладів нашого міста були заворожені безпосередністю та невгасимою енергією Гарі Літа. Доступність інформації, показ складного на прикладі найпростішого, висловлювання безпосередньо своїх власних позицій та думок – все це захопило присутніх настільки, що час промайнув наче одна мить. Найбільш активним учасникам лекції гість презентував сувеніри з самого Сінгапуру.

Хочеться завершити словами Гарі Літа: «Я вірю у вашу країну. І сподіваюся, що до наступного мого приїзду ви станете найбагатшою, найзаможнішою країною світу».

Прес-центр

Миколаївського міжрегіонального інституту

розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна»