ІІ Освітній форум з міжнародною участю «Молодь як ресурс модернізаційної стратегії держави»

15-16 травня 2018 року у Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини Університету «Україна» розпочав свою роботу ІІ Освітній форум з міжнародною участю «МОЛОДЬ ЯК РЕСУРС МОДЕРНІЗАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВИ» за сприяння Фонду імені Фрідріха Еберта.

У рамках форму 15 травня 2018 року відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології розвитку людини в інтегрованому суспільстві», учасниками якої стали науковці з усієї країни, педагоги, студенти, керівники органів місцевого самоврядування, відділів освіти, керівники ВНЗ, ПТНЗ, інтернатних закладів.

З вітальними словами до присутніх звернулися Антоніна Коротєєва, радник проректора з навчальновиховної роботи Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», доктор філософії у галузі економіки, професор та Наталя Барна, директор Інституту філології та масових комунікацій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», доктор філософських наук, професор, членкореспондент Міжнародної академії іміджології

З темою про сучасні реалії інклюзивного освітнього середовища виступила Олена Удовиченко, директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації.

Оксана Єльчієва, директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації висвітлила проблеми взаємодії державних органів, громадських організацій та ВНЗ у підготовці соціальних працівників.

Про створення умов для організації освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами доповідала Ганна Личко, начальник управління освіти Миколаївської міської ради.

Анна Старєва, директор Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна», представила науково-педагогічний проект: «Нова українська школа: ТАК – інклюзивній освіті».

Студенти Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна» Маслюк Наталія (спеціальність «Здоров’я людини») та Дудник Ірина (спеціальність «Психологія») презентували проекти студентського колективу інституту «Дружня Україна: «Уроки толерантності» у школах м. Миколаєва та області» та «Шкільний майданчик: територія рівних можливостей (гра «Чарівне королівство Толерантності»)».

Практична частина конференції складалася зі студентської PechaKuchі: «Людина і суспільство: обмінюємося ідеями та інтегруємо спільні дії» – представлення студентських проектів на неформальній частині конференції з метою вироблення спільних ідей/рекомендацій/кроків щодо перспектив їх реалізації, знаходження однодумців і, зрештою, обрання проекту-фавориту, який буде подано до участі у грантовій програмі.

Її модератором виступила Анна Нікора, заступник директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна», доктор філософії у галузі освіти, доцент.

На розсуд присутніх були виставлені такі проекти-ідеї: