Чому я розмовляю українською мовою

У рамках освітньо-виховного проекту «Моя Україна у світі єдина» в Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна» відбулися заходи до Дня української писемності та мови.

8 листопада студенти та викладачі інституту взяли участь у патріотичному флешмобі «Чому я розмовляю українською мовою?». Творча група, яка здійснювала відеозйомку та опитування учасників, створила відеоролик «Говоримо українською», який розміщено на офіційному сайті нашого навчального закладу.

9 листопада студенти та викладачі інституту долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Усі ми стали частинкою великої спільної справи, що об’єднує, консолідує усіх свідомих громадян – плеканні української мови та писемності.

11 листопада пройшли наукові читання за темою: «Мова як чинник національної безпеки». У заході взяли участь почесні гості: Дмитро Дмитрович Кремінь – поет, публіцист, есеїст, перекладач, лауреат Державної премії імені Шевченка, член Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників, Асоціації естрадних діячів України та Віра Іванівна Марущак – українська письменниця-прозаїк, журналістка, вчитель, бібліотекар.

Учасників привітала заступник директора Департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Каськова Ганна Леонідівна та відзначила значущість і актуальність теми наукових читань.

Із привітанням присутніх та закликом вивчати та берегти українську мову звернувся заступник директора з наукової роботи та міжнародної діяльності, кандидат педагогічних наук, професор, голова Миколаївської районної організації Товариства «Знання», Заслужений працівник освіти України Мельніченко Валерій Володимирович.

Із глибоко патріотичними словами до аудиторії звернувся доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційних технологій, заслужений журналіст України Олександр Віталійович Топчій. Усі присутні переглянули його творчу роботу – фільм «Кінбурн – планета любові», на сворення якого його надихнула поезія Дмитра Дмитровича Кременя.

Учасників наукових читань студенти-доповідачі долучили до осмислення та обговорення таких важливих мовних питань і тем:

«Українська мова: історія та виклики сьогодення»Борисенко Марина, студентка 3 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування»;

«Становлення українського правопису»Дудник Ірина, студентка 3 курсу спеціальності «Психологія»;

«Місце мови у житті людини»Маслюк Наталія, студентка 3 курсу спеціальності «Фізична реабілітація»

«Мовне питання в засобах масової інформації»Курочкіна Любов, студентка 4 курсу спеціальності «Журналістика».

Із поетичним художнім словом перед аудиторією виступили: Фурдиш Вероніка, студентка 3 курсу спеціальності «Психологія» та Варшавська Катерина, студентка 1 курсу спеціальності «Журналістика», яка прочитала свій власний поетичний твір про рідну мову.

На завершення тематичного заходу ведучі: Фурдиш Антон, студент 1 курсу спеціальності «Психологія», та Бєлокобила Дар`я, студентка 1 курсу спеціальності «Туризм», закликали присутніх на фоні патріотичного відеоролика любити, шанувати та плекати українську мову щодня.