На допомогу дітям з вадами розумового розвитку

26 лютого 2016 року Департаментом освіти, науки та молоді на базі Миколаївської спеціальної школи-інтернату № 3 Миколаївської обласної ради проводилось засідання круглого столу на тему «Особливості застосування та адаптації психодіагностичних методик для дітей з вадами розумового розвитку», до якого були залучені провідні науковці у галузі спеціальної психології, педагогіки та психологи спеціальних дошкільних навчальних закладів та шкіл-інтернатів.

Від Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини Університету «Україна» у засіданні брали участь к.психол.н., доцент кафедри корекційної освіти В.Є. Коваленко та студенти напрямів підготовки 6.010105 «Корекційна освіта» та 6.010203 «Здоров’я людини».

У своїй доповіді Вікторія Євгенівна зазначила, що одним із актуальних питань теорії і практики спеціальної психології та педагогіки є проблема діагностики як систематичного, цілеспрямованого вивчення динаміки психічного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, зокрема зі стійким загальним психічним недорозвиненням (олігофренією). В ході засідання В.Є. Коваленко були надані практичні рекомендації для спеціальних психологів стосовно технології проведення скринінгової, диференціальної, феноменологічної та підсумкової інтегративної діагностики осіб із загальним психічним недорозвиненням.

За підсумками роботи було вирішено створити експериментальний освітній округ на базі Миколаївської спеціальної школи-інтернату № 3 для організації комплексної діагностико-корекційної допомоги дітям з розумовою відсталістю.