Місія ЦеГрін: мотивувати, навчати, впроваджувати

Цінність ідеї в тому, як її використовують.

Томас Едісон

Одним із головних впроваджень Центру Громадських Ініціатив (ЦеГрін) є взаємодія громадян та влади на місцевому рівні, впровадження соціальних технологій та розвиток і підтримка ефективного громадського суспільства в Україні, а також впровадження різних форм самоорганізації та самоврядування громадян тощо.

За ініціативи ЦеГрін з 22 по 24 вересня відбувся 13-й Форум мережі вільних місцевих політиків «Молодіжна політика на регіональному та місцевому рівнях», в якому взяли активну участь викладач кафедри журналістики та інформаційних технологій нашого іституту к.н.соц.ком. В.А. Стєкольщикова та студенти спеціальності «Журналістика».

Відкриття заходу відбулося за участі Юлії Родюк – координаторки проектів ЦеГрін, Олександра Яреми – заступника Міністра молоді та спорту України, депутата Миколаївської міської ради Кісєльової Олени та голови міста Миколаєва Олександра Сєнкевича. Форум став своєрідним майданчиком для дискусій юних та досвідчених політиків для покращення діалогу з молоддю на місцевому регіональному рівні.

Після брифінгу відбулася презентація молодіжного проекту «U-Report», учасники якого представили на розсуд присутніх свої домашні завдання у вигляді опитування, яке допомогло дізнатися думку молоді для суспільних змін.

Молоді політики у робочому порядку обговорили можливості участі молоді у процесі ухвалення публічних рішень та розвитку інфраструктури (місце молодіжних центрів у реалізації молодіжної політики на місцях), акцентували увагу на реформі молодіжної політики від інституційних до соціальних аспектів, яка на сьогодні забезпечує можливості для ефективного розвитку української молоді. Адже в ній існує багато проблем, які потребують суттєвих систематичних змін, особливо у сфері старших класів загальноосвітньої підготовки і вищої освіти, а також у сфері неформальної освіти.

Мережу Вільних Місцевих Політиків було започатковано в Україні на основі вивчення найкращого Європейського досвіду як ініціативу по залученню та об’єднанню громадських активістів і політиків місцевого рівня, що сповідують ліберальні цінності. Подібні мережі, які ще часто називають асоціаціями, створені та успішно працюють у Німеччині, Боснії та Герцеговині, Сербії, Бразилії та інших країнах.

Юлія Новоселецька,

студентка спеціальності «Журналістика»