Круглий стіл на тему: «Насильство в сучасному світі: причини, наслідки, протидія»

9 грудня у Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна» пройшов круглий стіл за темою: «Насильство в сучасному світі: причини, наслідки, протидія». Захід відбувався у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

У програмі круглого столу розглядались актуальні питання: корекція насильницької поведінки; соціально-психологічна допомога особам, які постраждали від різних видів насилля; насильство у побуті; дисциплінарна, адміністративна і кримінальна відповідальність за прояви насильства, відповідно законодавства України; протидія насильству проти дітей і підлітків у сім’ї та суспільстві; роль журналістів та ЗМІ у протидії насильству та інші.

Модератором круглого столу був Олег Олександрович Олійник, кандидат юридичних наук, доцент кафедри права Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини вищого навчального закладу «Університет «Україна», полковник міліції у відставці.

З вітальним словом виступили Анна Михайлівна Старєва, кандидат педагогічних наук, доцент, директор Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна» та Микола Порфирович Пихтін, доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри права Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини вищого навчального закладу «Університет «Україна», генерал-лейтенант міліції у відставці.

Означені вище питання та проблеми їх вирішення висвітлювали Ірина Анатоліївна Хозраткулова, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри психолого-педагогічної освіти та медіадидактики Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Анна Юріївна Любченко, соціальний педагог, координатор напряму протидії насильству в сім’ї Миколаївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Боровик Катерина Василівна, фахівець-психолог відділу соціально-психологічної роботи Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, Наталія Северинівна Бойко, старший інспектор сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції, майор поліції.

Ґрунтовними та цікавими були виступи і студентів не тільки нашого – Миколаївського – навчального закладу, а й студентів базової структури – Валерія Коби, Анастасії Карапіш, Ольги Щербакової, Таїсії Кірічук.

У ході круглого столу була створена атмосфера довіри. Обговорюючи хвилюючі та болючі питання сьогодення, учасники мали змогу спілкуватися у формі відкритого діалогу, адже, за статистикою, кожна людина у своєму житті зустрічається з тим чи іншим видом насилля. На жаль, випадки жорстокого насилля мають сумні наслідки, які потім важко піддаються корекції. Особливо від цього страждають діти, бо їх життя залежить від дорослих людей, які часто не усвідомлюють повноти всієї відповідальності перед ними. Питання та проблеми, які прозвучали під час проведення круглого столу, мають виноситися у суспільстві на загальне обговорення, а інформація про шляхи протидії насильству має поширюватися, щоб люди знали, як допомогти собі та тим, хто зазнає насилля.