Захід, присвячений 71-ій річниці Перемоги

12 травня 2016 року у Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини пройшов захід, присвячений 71-й річниці Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні. Напередодні цієї події студенти та викладачі інституту об’єдналися у спільній дослідницькій роботі з пошуку відповідей на болючі питання, що сьогодні хвилюють кожного свідомого громадянина нашої країни. Найголовніші і найболючіші з них: «Чому людство протягом усієї історії свого існування супроводжують війни??? Невже тому, що жадоба збагатитися за будь-якої ціни перевищує цінність людського життя?! А можливо, війна – це суть людського існування, боротьба протилежностей, внутрішній конфлікт, який змушує шукати виходу у зовнішній ворожнечі індивідів. Люди чинять злочини, затіваючи війни, порушуючи одне із святих прав – право на життя, тому що вірять у безкарність своїх дій?»

Шукаючи відповіді на запитання, студенти на чолі з викладачами-кураторами об’єдналися в групи, відповідно до свого напрямку спеціалізації.

Група «економістів» вела дослідницьку роботу і представила тему «Економічні передумови розв’язання наймасштабніших військових конфліктів ХХ століття – Першої та Другої світових воєн».

Група «психологів» досліджувала психологічні мотиви та причини, що штовхають людину планувати та брати участь у кровопролитних битвах. І на прикладі психологічних портретів відомих політичних лідерів, які стали керуючими двох кровопролитних воєн ХХ століття, – Гітлера та принца Фрідріха Вільгельма Прусського, показали глибинні психологічні проблеми цих особистостей, що сформувалися ще в дитинстві і стали причиною надзвичайної жорстокості до інших людей.

Група «юристів» дослідила питання порушення права людини на життя під час воєн. На прикладі Нюрнберзького процесу та інших Міжнародних правових актів, вони довели, що ті, хто чинить страшні злочини проти людства, не залишаться без кари, рано чи пізно, кожному, хто робить зло іншим людям, доведеться за це відповідати.

Група «реабілітологів» запросила учасника бойових дій АТО, який розповів присутнім на заході про цінність людської дружби, доброти, любові, вартість яких, на жаль, пізнається людьми іноді пізно.

Фінальною думкою, яка стала підсумком роботи з пошуку відповідей на поставлені питання, стали слова відомої усьому світові Матері Терези: «Що ви можете зробити для укріплення миру у світі? Ідіть додому і любіть свою сім’ю!»

Прес-центр

Миколаївського міжрегіонального інституту

розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна»